Autor: Svjetlana Mojzeš, RUŽA ŽIVKOVIĆ, 20. 12. 2018.

Jučer je u našoj školi održana Božićna priredba. Voditeljica i glavna koordinatorica ovogodišnje priredbe bila je  učiteljica razredne nastave Svjetlana Mojzeš. Učenici su velikom broju uzvanika pokazali što su naučili kroz proteklih nekoliko tjedana.

U ovoj zimskoj noći od srca k srcu želje lete i svako biće želi radost, ljubav i mir u svom domu i srcu. Ugostili smo Isusa s radošću , poniznošću i istinskom vjerom. Božjem djetešcu pružili smo gostoprimstvo. Događanja u štali, u jaslama, uz otvorena vrata i prozore dočarala su nam dolazak Spasitelja među nas ljude. Priredba učenika je osmišljena kao šezdeset minutna priča u kojoj sudjeluje trideset učenika, koji recitacijom, igrokazom, scenskom igrom i pjesmom pozdravljaju Kristov dolazak. Ugostili smo i Mali folklor KUD-a Mikleuš -Pomladak, također učenike naše škole, koji su izveli niz dječjih igara i pjesama, a stariji dječji uzrast izveo je slavonske plesove. U programu nam se pridružio i Dječji vrtić Suncokret iz Mikleuša. Specifičnost ove Božićne priredbe je u scenografiji koju su ove godine u mini projektu 2. razreda izradili roditelji s učenici i učiteljica. Sreća i dobre želje zaključile su ovu priredbu.

Tehničku organizaciju priredbe popratila je učiteljica Gordana Gaća Ćurak.

Zapjevao nam je veliki i mali zbor kojim rukovodi učitelj glazbene kulture Goran Lovrić i učiteljica razredne nastave Tatjana Sabo.

Imali smo čast vidjeti nekoliko dječjih igrokaza, izvedbu solo pjesme učenice 8. razreda Leje Cesarec, nastup KUD-a Mikleuš u dva uzrasta, recitaciju učenika Matea Rukavine iz PŠ Četekovac te kratku točku učenika na njemačkom jeziku.

Uz pjesmu, glumu i ples došli smo do samog kraja priredbe gdje se svim uzvanicima obratila koordinatorica sa nekoliko rečenica zahvale roditeljima, djedovima i bakama koji su pomogli u izradi ovogodišnje kulise za priredbu. Nakon toga uzvanicima se obratio ravnatelj Dragan Kraljik te poželio sretne i blagoslovljene blagdane svima nazočnima te im poručio neka ih provedu u okruženju svojih najmilijih.

Nakon priredbe organizirano je kratko druženje učenika, roditelja i učitelja u prostoru školske blagovaonice.

Tehničku organizaciju priredbe popratila je učiteljica Gordana Gaća Ćurak.

Osnovna škola Mikleuš / Školska 13, HR-33517 Mikleuš / www.os-mikleus.skole.hr / ured@os-mikleus.skole.hr