Autor: RUŽA ŽIVKOVIĆ, 28. 11. 2018.

U organizaciji Vatrogasne zajednice VPŽ i Državnog ureda za zaštitu i spašavanje Virovitica, u Osnovnoj školi Mikleuš, 26. studenog 2018., provedena je pokazna vježba požarne intervencije. U vježbi su sudjelovali pripadnici JVP-a Slatina, ekipa hitne medicinske pomoći Slatina, Policijska postaja Slatina, Gorska služba spašavanja stanica Orahovica, članovi DUZS VPŽ te Crveni križ Slatina.

Cilj vježbe bila je edukacija učenika i učitelja o evakuaciji i spašavanju u slučaju požara ili bilo koje druge “opasnosti”. Izvršeno je izvlačenje učenika, vanjsko gašenje te unutarnja navala gašenja požara koji je nastao u kabinetu te spašavanje učenika koji su uslijed požara ostali zatvoreni u zadimljenom prostoru, pomoću „uskočnog“ jastuka. Na kraju vježbe pripadnici JVP-a Slatina demonstrirali su učenicima gašenje požara protupožarnim aparatom te su se uz nadzor učenici i sami okušali u gašenju vatre protupožarnim aparatom. Vježbu su pratili i sve aktere pohvalili ravnatelj OŠ Mikleuš Dragan Kraljik te načelnik Općine Mikleuš Milan Dundović.

Dijelovi teksta preuzeti su sa stranice ICV-a.

Osnovna škola Mikleuš / Školska 13, HR-33517 Mikleuš / www.os-mikleus.skole.hr / ured@os-mikleus.skole.hr