Autor: ZDENKA FUNTEK, Tanja Štefok Mikić, 5. 11. 2013.

Kakva je jesen u selu, a kakva u gradu? Na tu temu pisali su učenici 4. razreda.

Jesen u selu

Ležao sam na krevetu i odmarao od svojih školskih obaveza. Vani je polako pirio vjetar i postajao sve bučniji. Ustao sam i pogledao kroz prozor. Imao sam što i vidjeti, zlatnožute, smeđe i crvenkaste boje obojale su moje selo. Tada sam shvatio da je došla jesen. Ljudi su se počeli toplije odijevati jer sunce više nije tako jako grijalo. Miris pečenog kestena širio se na sve strane. Vinogradi su bili puni ljudi koji su uz pjesmu brali zrelo grožđe. Traktori su veselo vozili kroz polja jer počela je berba kukuruza. A šuma? Šuma je dobila prekrasan tepih kakav samo jesen zna napraviti, šaren i mekan. Jesen, to prevrtljivo godišnje doba puno sunca, kiše, vjetra i sivih oblaka, mene jako veseli jer znam da nakon nje dolazi zima, a s njom i zimske radosti.

Jesen u gradu

Krajem rujna stigla je jesen. Jesenske kiše peru ulice grada. Ova jesen toplija je od prošle. U gradu se peku kesteni koji su također znakovi jeseni. Na tlu ima više lišća nego na granama drveća. Jesen je jako lijepo godišnje doba u kojem su nam drage šetnje i vožnje biciklom. U gradu je svaki jesenski dan poseban. Moja se obitelj barem jednom tjedno osladi kestenjem. Jesen je predivna. Valcer lišća u gradskom parku privlači naš pogled. Zlatno sunce daruje tople zrake starim usnulim zgradama u najdužoj uluci u gradu. Jako volim jesen jer nam daje mnogo plodova i šarene boje koje će nas još dugo grijati do nadolazeće zime. Volim jesen i uživam u njoj.

Karla-Marija Mojzeš, 4.r.

Osnovna škola Mikleuš / Školska 13, HR-33517 Mikleuš / www.os-mikleus.skole.hr / ured@os-mikleus.skole.hr