Program za cjeloživotno učenje

Ove je godine škola nominirala projekt pod nazivom ICT-based Educational Application for Mathematics. Projekt je ocjenjen kvalitetnim te nam je odobreno 22,500 € od strane Agencije za mobilnost i programe EU za provedbu istog. Potprogram na koji smo se prijavili zove se Comenius multilatelarna školska partnerstva (Program za cjeloživotno učenje).

Sredstva su prvenstveno namjenjena za provedbu mobilnosti. Mobilnosti podrazumjevaju putovanja učitelja i stručnih suradnika (stručna usavršavanja) u zemlje partnera (Rumunjska, Bugarska, Njemačka, Italija i Turska).

Od 1.10. do 6.10. provedena je prva mobilnost u Silifke (Turska). U mobilnosti su sudjelovale učiteljice Tihana Mađar i Ivana Tržić te školski koordinator projekta Slaven Mađarić. Tamo smo upoznali kulturu i običaje Turske, slušali o obrazovnim sustavima ostalih zemalja te smo održali i prvu ICTeam konferenciju na kojoj smo  predstavili našu školu i državu.

Izvor: Slaven Mađarić

Osnovna škola Mikleuš / Školska 13, HR-33517 Mikleuš / www.os-mikleus.skole.hr / ured@os-mikleus.skole.hr