Autor: Dinko Vekić, 17. 6. 2013.

Cvjetni pozdrav Europskoj uniji naziv je izložbe 50 samostojećih plakata visokih dva metra s fotografijama najljepših školskih vrtova u Hrvatskoj. Izložba je svečano otvorena 11. lipnja 2013. u podne u zgradi Hrvatske radiotelevizije, a zatim je u studiju Bajsić slijedio Glazbeni pozdrav Europskoj uniji u izvođenju Tamburaškog orkestra Hrvatske radiotelevizije, solistice Renate Sabljak i finalistica glazbenog natjecanja Do posljednjeg zbora, popularnih Singrlica.

Na otvorenje izložbe pozvana je bila i naša škola te su kao predstavnici na izložbi sudjelovali ravnatelj Dragan Kraljik, učiteljica Barbara Vidović Volenik i učenik 6. razreda Andrej Ljubas.

Projekt Najljepši školski vrtovi u Hrvatskoj još je 2005. Europska federacija turističkih novinara nagradila kao jedinstven ekološko-edukativni projekt za mlade.

Tom izložbom Hrvatska radiotelevizija želi na primjeru školskih vrtova predstaviti Europi djelić ljepote, tradicije i prepoznatljiv identitet s kojim Hrvatska ulazi u Europsku uniju.

Pogledajte fotografije u privitku:

Osnovna škola Mikleuš / Školska 13, HR-33517 Mikleuš / www.os-mikleus.skole.hr / ured@os-mikleus.skole.hr