Autor: Marica Kesić, Dinko Vekić, 26. 4. 2013.

Učenici viših razreda OŠ Mikleuš obilježili su Dan hrvatske knjige i Dan planeta Zemlje 22. travnja 2013. predstavljajući lik i djelo Marka Marulića, oca hrvatske književnosti.

Učenice šestoga razreda napravile su igrokaz i plakat s legendama i mitovima o hrvatskim planinama i objasnile ga. Igrokaz su izveli njihovi mlađi prijatelji iz petog razreda ostavljajući poruke o očuvanju prirode na panou uz plakat.

Poslušali smo i učeničke prikaze njima najljepših lektirnih naslova, a potom u školskoj knjižnici pogledali izložbu stripa i originalnih radova koju je pripremio knjižničar Dinko Vekić:

Učiteljica hrvatskoga jezika Marica Kesić

Osnovna škola Mikleuš / Školska 13, HR-33517 Mikleuš / www.os-mikleus.skole.hr / ured@os-mikleus.skole.hr