Autor: Dinko Vekić, 17. 3. 2023.

Dani hrvatskoga jezika održavaju se svake godine od 11. do 17. ožujka u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskoga jezika (1967.)

Ove školske godine obilježili smo Dane hrvatskoga jezika na zanimljiv i učenicima privlačan način. Nakon istraživačkog dijela koji je uključivao proučavanje i ponavljanje povijesti hrvatskog jezika, učenici su svoje znanje provjerili igrajući kviz.

Učenici su kroz razne aktivnosti njegovali i razvijali ljubav prema hrvatskoj kulturnoj baštini i podizali svijest o hrvatskoj jezičnoj kulturi i materinskom jeziku. Tekst i fotografije: Marina Dundović, učiteljica hrvatskoga jezika.

Autor: Dinko Vekić, 17. 3. 2023.

Osnovna škola Mikleuš / Školska 13, HR-33517 Mikleuš / www.os-mikleus.skole.hr / ured@os-mikleus.skole.hr