Najljepši školski vrtovi - povjerenstvo obišlo OŠ Mikleuš

Autor: Tanja Štefok Mikić, 18. 9. 2019.

Projekt "NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI" provodi se u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih donatora.

U travnju 2019. prijavili smo se na natječaj "NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI 2019.", a jučer je okoliš i školu Mikleuš obišlo stručno povjerenstvo.

Ustanove koje se žele prijaviti na natječaj trebale su, uz ispunjen upitnik, poslati tri fotografije školskog vrta te opis vrta s podacima koje biljke uzgajaju i tko sve u vrtu radi.

Svaka škola oblikuje vrt prema svojim mogućnostima i u skladu s klimatskim i drugim uvjetima, čuvajući bogatstvo i biološku raznolikost Hrvatske te autohtono bilje svojega podneblja.

Na temelju pristiglih prijava prosudbeno povjerenstvo odabire školske vrtove koje će posjetiti od travnja do listopada tekuće godine.

Nakon obilaska povjerenstvo odlučuje o nagrađenim vrtovima te na završnoj svečanosti krajem studenoga dodjeljuje niz nagrada i priznanja najljepšim školskim vrtovima u Republici Hrvatskoj u sljedećim kategorijama:

1. Zlatna povelja Hrvatske radiotelevizije za najljepši školski vrt u RH

2. Najljepši vrtić u RH

3. Najljepša učionica na otvorenom (nagrada Ministarstva znanosti i obrazovanja)

4. Zelena povelja Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost

5. Nagrada za tradicijski uzgoj (dodjeljuje Ministarstvo poljoprivrede)

6. Najljepša područna škola u RH

7. Nagrada za kontinuitet

izvor: https://hrtprikazuje.hrt.hr/496847/natjecaj-za-projekt-najljepsi-skolski-vrtovi-za-2019-godinu

Osnovna škola Mikleuš / Školska 13, HR-33517 Mikleuš / www.os-mikleus.skole.hr / ured@os-mikleus.skole.hr